Badanie pierwiastkowe włosa

Analiza Pierwiastkowa Włosów to metoda diagnostyczna pozwalająca na oznaczenie najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka.

umów wizytę

Analiza Pierwiastkowa Włosa

APW jest przeznaczona dla osób chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, w zakresie profilaktyki zdrowia, a także wspomagająco - w procesach leczenia i w rehabilitacji. Badane są najważniejsze pierwiastki stanowiące o budowie i funkcjonowaniu naszych organizmów, ponieważ skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych ciała. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach zostają opisane charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.

Oznaczane jest 29 pierwiastków, w tym 24 biopierwiastki (wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna) oraz 5 pierwiastków toksycznych (arsen, rtęć, glin, kadm, ołów).

W wyniku APW składającym się z około 36 – 52 stron dla osoby dorosłej, oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, otrzymujesz: opis typu metabolicznego, program suplementacyjny, dietę metaboliczną.

Dla kogo jest analiza pierwiastkowa włosa?

Analizę Pierwiastkową Włosów polecamy szczególnie osobom, które mają problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej, a zwłaszcza osobom o obniżonej odporności organizmu. APW ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu leczenia i rehabilitacji. Najczęściej wykonywana jest przy zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego, kardiologicznych.

APW bardzo skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń: psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres), neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm), dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik), kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał) i schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Wykonanie APW jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek (np. praca fizyczna, sport amatorski) i osobom mającym bardzo dużym wysiłek fizyczny (np. sport wyczynowy), oraz przyszłym rodzicom starającym się o dziecko.

Badanie pierwiastkowe włosa - co dalej?

Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach zostają opisane charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby. Dzięki wynikowi Analizy Pierwiastkowej Włosów Twój lekarz będzie miał pełny obraz odżywienia Twojego organizmu, co pozwoli na identyfikację niedoborów i nadmiarów i wdrożenie odpowiedniej suplementacji. Dzięki analizie można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne), a przez to pozytywnie wpłynąć na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu. Badanie może wykazać możliwość złego wpływu na metabolizm pierwiastków toksycznych, a program suplementacyjny pomoże pozbyć się ich z organizmu.

Dzięki zastosowaniu się do zaleceń suplementacyjnych i dietetycznych zawartych w wyniku szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

Jak przygotować się do APW?

Do badania włosy muszą być:

  • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym), czyli należy pobrać po 8 tygodni od farbowania)
  • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)

Minimalna długość włosów do badania to 2 cm. Jeżeli włosy nie mają wymaganej długości należy odczekać do momentu odrostu.

Analiza Pierwiastkowa Włosa w Atmosferze

W Atmosferze pomagamy w pobraniu próbki tak, by była odpowiednia do wykonania badania (istnieje możliwość pobrania nawet od mężczyzn którzy zgalają się na łyso co kilka dni), wyjaśniamy wszelkie niejasności dotyczące pobrania próbki (długości, czy rodzaju włosa). W naszej gestii jest jej pobranie oraz wysłanie do NZOS Biomol, gdzie przeprowadzone zostanie badanie właściwe.

Pomagamy również w zakupie odpowiednich suplementów (wg wskazań analizy).

Program zdrowotny

380 PLN

Pobranie próbki w salonie i badanie

Program analityczny

330 PLN

Pobranie próbki w salonie i badanie

zarezerwuj termin wiyzty