Konchowanie uszu

Świecowanie uszu, poprzez wytwarzanie podciśnienia, prowadzi do regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej.

umów wizytę

O konchowaniu - świecowaniu uszu

Nazwa konchowanie lub lejkowanie oznacza ten sam zabieg, który wykonuje się wyłącznie na osobach dorosłych. Natomiast świecowanie to zabieg wykonany z użyciem innego narzędzia - tzw. świecy, wyprodukowanej z tych samych materiałów co koncha. Zabieg przy użyciu świecy przeprowadza się dzieciom, ponieważ jego działanie jest delikatniejsze niż w przypadku konchowania uszu.

Początki konchowania datują się tysiące lat temu w starożytnym Egipcie, u Azteków i Majów, ale również u Słowian. Początkowo poddawano zbiegom tylko władców i przywódców duchowych, aby wzmocnić ich emocjonalnie, oczyścić energetycznie, otworzyć ich centra duchowe. Po czasie jednak zorientowano się, że osoby poddawane zabiegom, u których występują problemy zdrowotne, są przywracane w szybki sposób do równowagi fizycznej. Zaczęto wiec stosować konchy w celach leczniczych.

Słowiańskie szeptuchy i babki leczyły konchami z bawełnianego płótna nasączonego ziołami i woskiem pszczelim.

Po latach zapomnienia zabieg konchowania i świecowania uszu przywiózł do Polski Adam Wiśniowiecki, radiesteta i zielarz, który, szukając nowych metod leczenia, natknął się na Indian Hopi, od których uzyskał recepturę i technologię wykonania konch i świec (nie zmienioną od stuleci) oraz sam rytuał. Produkt został opatentowany, a składniki do jego wytwarzania sprowadzane są nadal z Ameryki Południowej.

Jak działa konchowanie?

Podczas spalania się świecy w kanale usznym wytwarza się podciśnienie na skutek tzw. efektu komina, co prowadzi do regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Prąd ciśnienia dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą substancjami ziołowymi, do wnętrza ucha.

Dla kogo jest konchowanie i świecowanie?

Konchowanie i świecowanie uszu to bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg, który stosowany jest w przypadku schorzeń w obrębie głowy:

- nieżyt nosa
- zapalenie zatok
- piski, szumy w uszach
- migreny

Efekty konchowania i świecowania uszu

Konchowanie i świecowanie prowadzą do poprawy funkcjonowania słuchu, węchu i wzroku, wyciszenia systemu nerwowego, ale także do sprawniejszego funkcjonowania umysłu. Zabiegi regulują ciśnienie śródczaszkowe, aktywują przepływ limfy i procesy metabolicze, oczyszczają kanały słuchowe. Są również doskonałą alternatywą dla leczenia farmakologicznego w przypadku sezonowych przeziębień.

Po zabiegu mogą wystąpić różne reakcje organizmu (do 10 dni) - zmienione wyniki badań (oczyszczanie organizmu z toksyn), bóle niewiadomego pochodzenia, wydostające się nieczystości z ucha Wszystkie te objawy są pozytywne i świadczą o uruchomieniu procesów naprawczych.

Przeciwwskazania do zabiegu konchowania lub świecowania

- wysoka gorączka
- choroby nowotworowe
- perforacja błony bębenkowej
- wysiękowe zapalenie uszu
- silna alergia na produkty pszczele

Konchowanie i świecowanie uszu w Atmosferze

Oferujemy zabiegi pojedyncze lub w serii. Konchowanie uszu jest dostępne również w ramach voucherów upominkowych do naszego salonu.

1 zabieg

70 PLN

40 minutowy zabieg konchowania uszu

Seria zabiegów

Zapytaj o cenę

Wybierz większą ilość zabiegów konchowania

zarezerwuj termin wiyzty