Tlenoterapia hiperbaryczna

Komora hiperbaryczna działa na poziomie komórkowym. Wspomaga naturalne zdolności organizmu do samoleczenia i regeneracji.

umów wizytę

Komora hiperbaryczna

Sesja terapeutyczna w komorze hiperbarycznej to w pełni naturalna metoda wspomagania regeneracji organizmu.W warunkach normalnych natlenienie naszego organizmu i poszczególnych organów uzależnione jest od jakości ukrwienia konkretnego obszaru naszego ciała.

Sesja w komorze hiperbarycznej pozwala na dotlenienie tych tkanek, które z uwagi na mniejsze ukrwienie - będące wynikiem schorzeń, urazów czy wieku pacjenta, na co dzień otrzymują mniej tlenu. Jak to działa? Już wyjaśniamy! W podwyższonym ciśnieniu (wyższym niż atmosferyczne, ale nie przekraczającym 1,5 ATA), wytwarzanym przez komorę hiperbaryczną, tlen łatwiej przenika przez tkanki do niedotlenionych lub chorych obszarów. W ATMOSFERZE posiadamy nie tylko profesjonalną, certyfikowaną komorę hiperbaryczną, ale również medyczny koncentrator tlenu pozwalający na generowanie wysokiej jakości tlenu podczas sesji.

Komora hiperbaryczna działa na poziomie komórkowym. Wspomaga naturalne zdolności organizmu do samoleczenia i regeneracji. Podczas zabiegu, dzięki podwyższonemu ciśnieniu, znacznie wzrasta ilość tlenu rozpuszczonego we krwi, limfie oraz płynie mózgowo-rdzeniowym. Efektem tego jest wzmocnienie systemu odpornościowego, lepsze dotlenienie tkanek, złagodzenie stresu oksydacyjnego, poprawa metabolizmu komórkowego. Tlenoterapia blokuje również aktywność bakterii i grzybów, przyspiesza procesy gojenia się ran oraz uruchamia procesy namnażania się komórek nabłonka, włókien kolagenowych, komórek macierzystych oraz nowych naczyń krwionośnych. Hiperbaria poprawia również funkcjonowanie układu krążenia, nerwowego i trawiennego (poprzez usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn-redukcja masy ciała).

Dla kogo jest tlenoterapia?

Tlenoterapia to łagodna, w pełni naturalna i bezpieczna dla większości metoda wspomagania regeneracji organizmu, która pomaga w profilaktyce chorób przewlekłych, a także przyspiesza rekonwalescencję organizmu po zabiegach czy intensywnym wysiłku fizycznym.Dzięki sesjom tlenoterapii hiperbarycznej w naszej komorze skutecznie wspieramy naszych pacjentów w walce z licznym dolegliwościami, jak na przykład: przewlekłe zmęczenie, anemia, migrena, depresja, nadwaga i otyłość, niepłodność, choroby skórne i obrzęki, zaburzenia układu pokarmowego, grzybice, miażdżyca, nadciśnienie, ADHD, autyzm, choroba Alzheimera oraz Parkinsona.

Efekty terapii tlenowej w komorze hiperbarycznej

Korzystając z zabiegów tlenoterapii w komorze hiperbarycznej zwiększasz natlenienie organów wewnętrznych, dzięki czemu przyspieszasz proces regeneracji organizmu oraz zwiększasz jego wydolność. Efekty tlenoterapii są odczuwalne już po pierwszej sesji tlenowej, ale by osiągnąć pożądany efekt zaleca się skorzystanie z serii zabiegów.Tlenoterapia dotlenienia narządy wewnętrzne, dzięki czemu polepsza się sprawność fizyczna organizmu, ale także Twoja kondycja psychiczna. Spowalniasz w ten sposób przebieg przewlekłych chorób i wspierasz proces leczenia, a także redukujesz zaburzenia oddychania, naturalnie stymulując procesy odbudowy wszystkich tkanek.

Sesje tlenowe pozwalają naszym klientom na szybszy powrót do formy, poprawę ogólnej wydolności organizmu, wspomaganie leczenia licznych schorzeń oraz dbanie o zachowanie młodości i dobrego nastroju.Jeśli zależy Ci na tym, by zabdać o procesy naprawcze organizmu, zmniejszyć ilość hospitalizacji, przyspieszyć rekonwalescencję i regenerację tkanek w sposób naturalny oraz poprawić jakość snu i kondycję psychiczną - zapraszamy do skorzystania z naszej komory hiperbarycznej!

Przeciwwskazania

Tlenoterapia hiperbaryczna to naturalna i łagodna metoda, ale również i w jej przypadku istnieje szereg schorzeń, z którymi nie powinniśmy decydować się na sesję tlenową. Przeciwskazaniami do tlenoterapii są m.in. gorączka w dniu sesji, ciąża, ale również astma, padaczka, odma opłucnowa, rozedma płucna, nowotwory, przebyte operacje czy posiadanie rozrusznika serca.

Nie jesteś pewien czy tlenoterapia jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i, analizując stan Twojego zdrowia, wspólnie zadecydujemy czy sesja tlenowa jest dla Ciebie bezpieczna i korzystna.

Tlenoterapia hiperbaryczna w Atmosferze

Oferujemy zabiegi pojedyncze lub w serii. Sesja tlenoterapii jest dostępna również w ramach voucherów upominkowych do naszego salonu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i najwyższe standardy usług, każdego z naszych klientów przed rozpoczęciem sesji prosimy o wypełnienie kwestionariusza oceniającego stan zdrowia, na podstawie którego każdorazowo podejmujemy decyzję, czy można przeprowadzić zabieg. Sprawdź jak przygotować się do sesji tlenoterapii.

1 sesja

80 PLN

60 min

2 osoby

110 PLN

Wspólna sesja w komorze podwójnej, 60 min

Sesja dla medyka

60 PLN

W ramach akcji #wsparciemedyków, 60 min

5 sesji

350 PLN

1 osoba, 5x60 min

10 sesji

650 PLN

1 osoba, 10x60 min

zarezerwuj termin wiyzty